PHOTOKINA 2010

By MA / wrzesień, 24, 2010 / 4 comments

Za chwilę nieco więcej informacji i mała relacja z właśnie odbywających się w Kolonii targów PHOTOKINA 2010.
Na początek kilka ciekawszych elementów.

Zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego pochodzące z cyklu „HADES?” można było podziwiać na stoisku firmy EPSON. Trzeba przyznać, że wyróżniały się na tle pozostałych fotografii… ehhh, stara, dobra szkoła!

Podobnie do klasycznej świetności fotografii odwołuje się kilka firm, w tym FUJI – na zdjęciu prototypowe, bo wciąż niedziłające, ale interesujące lunetkowe cacko tej firmy. Matryca APS-C od SONY czyli jakość zbliżona do NEX’ów (czyli wysoka).

Wiele firm nadal goni za nowościami, czasem przybiera to interesujący, a czasem groteskowy wymiar. Wrażenie, które często mi się nasuwało – na punkcie panoram w tym sfer oraz na punkcie 3D wydają się szaleć prawie wszyscy…

4 Responses to PHOTOKINA 2010

 • Radoslaw Brylka

  Tak czułem Marku, ze ten kompakt Fuji Cie zainteresuje (klasyczny wyglad – retro) Pozdrawiam

 • Flawiusz

  Fuji bardzo ciekawy, szkoda, że nie zrobili własnej matrycy APSc EXR. Ciekawe ile będzie kosztował, bo wygląda snobistycznie, niezależnie od potencjalnej funkcjonalności. Ja teraz szaleję z Olympusem XA – dalmierz wielkości mju II i w „pełnej klatce” :). Muszę mu zapodać Ektara!

  Tę wystawę Tomaszewskiego chętnie bym obejrzał, bo gość wie do czego Leica robi aparaty :)

  Marku, a jaka jest Twoja, zawodowa opinia o szaleństwie 3D? Czy w świecie zawodowej fotografii mówi się o przyszłości tej/tych technologii w szerokim zastosowaniu komercyjnym? Pojawiają się wizje drukowanych gazet, folderów, plakatów 3D? Mnie osobiście to nie bardzo interesuje. Pierwsze zdjęcia 3D robiłem na slajdach z 15 lat temu. Fajna zabawa, ale szybko mi się znudziła. Jakoś lubię płaskie powierzchnie a iluzje 3D odbieram raczej jako ciekawostkę, jednak nie to co mnie, ale większości się podoba weźmie górę.
  Ech… gdzie zniknęły pełnometrażowe filmy animowane 2D?

 • Jaroslaw Kaczmarski

  Czy TTomaszewski nie robił tychże zdjęć Nikonem?

  Swoją drogą Hades to świetne foty ale ich ideologia mnie wku… rza.

  Pozdrownia z Hadesu ;-)

 • Adam

  Ciekawy jestem jakie masz odczucia po wizycie z Kolonii,w jaką strone idzie fotografia…Patrzac na nasze podwórko to obecnie nie wyglada to rozowo…mysle o rynku zawodowym,o reklamie o fotografach prasowych ,slubnych..
  Widze jak wielu kolegów przezuca sie na fot.slubną,gdzie jest juz teraz duza konkurencja,jak pojawiaja sie jak „grzyby po deszczu „kursy foto,jak odpadaja kolejni klienci bo tną koszty i kupuja w tanich bankach-stokach…ceny spadaja ,roboty mniej…normalnie kicha

Leave a Reply

Post Comment