IX Uliczna Bitwa Fotograficzna

Posted By MA / sierpień, 8, 2012 / 3 comments

Ufff… Minęło prawie 2 tygodnie. Tydzień odsapnąłem na drugim końcu Niemiec, niedaleko Trier – bez telefonu i prawie bez komputera, bo internet – w co trudno uwierzyć w XXI w. – ledwo ciurkał.
I jak zawsze – jeszcze długo po bitwie – wciąż mam najlepsze zdjęcia przed oczami – te, które wygrały i te, które niestety odpadły, choć w niczym nie ustępowały nagrodzonym. Temat PODRÓŻ bardzo mi pasował – ale też dawał ogromne możliwości twórcze startującym. Wielkie dzięki Michałowi i Chlipowi za zaproszenie, jak zwykle wszystko przebiegło bez zgrzytów. Świetnie zorganizowane spotkanie, cenne nagrody – WACOM, EPSON, HELIOS – te marki mówią same za siebie.

Anna Mika, która niestety nie stanęła na podium, do realizacji pomysłowej fotografii zniszczyła buty… więc niedługo będzie się cieszyć nowymi. Dzięki wsparciu firmy AMERSPORT, dystrybutora marki MERRELL – mogłem przyznać nagrodę specjalną w postaci jednej pary butów mojej ulubionej marki, z którą się nie rozstaję od 2004 roku…

Anna Mika – PODRÓŻ, nagroda specjalna (buty MERRELL)

 

(więcej…)

Nepal w PokochajFotografie.pl – spojrzenie za siebie.

Posted By MA / czerwiec, 18, 2012 / 0 comments

Już od dłuższego czasu dostępna jest ostatnia publikacja najlepszego polskiego magazynu o fotografii – w wersji elektronicznej – PokochajFotografie.pl
Polecam go szczególnie – z tej przyczyny, że na łamach numeru 12/2012 znajdziecie relacje fotograficzne będące nepalskim plonem moich podopiecznych – uczestników „Fotoekspedycji do Nepalu – Wyprawy Marzeń” oraz „Tajemniczej Fotoekspedycji”.

(więcej…)

Fotoekspedycja „NEPAL – wyprawa marzeń” ruszyła!

Posted By MA / marzec, 10, 2012 / 2 comments

Dziś odebraliśmy większość uczestników z lotniska, zjechali się – można powiedzieć z całego świata – nawet z Australii. Jeszcze tylko Iza z Irlandii, nieszczęśliwie z poślizgiem przez Londyn i Mumbai… i już rano o 6 startujemy do Swayambunath.

Karolu, szkoda, że nie ma Ciebie z nami! Ostre tajskie żarcie w „Third Eye” to już tradycja, po kolacji padałem na pysk…

Więcej – relacji jak i zdjęć uczestników zobaczycie na łamach POKOCHAJFOTOGRAFIE.pl – instytucją firmującą wszystkie moje FOTOEKSPEDYCJE.

(więcej…)

Będzie się działo! VIII Uliczna Bitwa Fotograficzna!

Posted By MA / sierpień, 11, 2011 / 6 comments

Za tydzień, dokładnie 20 sierpnia w Gliwicach, jak zawsze wieczorem w sercu miasta, odbędzie się już VIII – Uliczna Bitwa Fotograficzna. Od razu napiszę, że temat powinien być szeroko rozumiany…

Więcej szczegółów tutaj.
Zapraszamy!

Fotoekspedycja do Indii – jesienią ruszą dwie grupy!

Posted By MA / sierpień, 11, 2011 / 2 comments

(więcej…)

BORNHOLM – plener fotograficzny!

Posted By MA / maj, 23, 2011 / 1 comments

Wspólnie z pokochajfotografie.pl zapraszamy do udziału w plenerze fotograficznym na wyspie Bornholm. Z uwagi na fakt, że termin zahacza o tzw. długi weekend z urlopami nie będziecie – mam taką nadzieję – mieć problemu.

(więcej…)

Rajasthan – lada moment trochę nowości…

Posted By MA / luty, 11, 2011 / 7 comments

Zanim zdążyłem się „poskładać” po powrocie, dopadła mnie zmutowana grypa … – i tak dotrwałem do początku lutego…
Powoli odgrzebuję fotografie, trzeba będzie w końcu coś tam opublikować i szykują się nowe projekty.  Jutro ruszamy w końcu na tydzień do Méribel – mojej ulubionej, europejskiej lokalizacji narciarskiej – niestety obecny sezon okazuje się być bardzo słaby w tej części Alp francuskich. Póki co – kilka zdjęć sprzed ok. 2 miesięcy!

(więcej…)

Tyle czekania – i po plenerze! ;)

Posted By MA / marzec, 28, 2010 / 11 comments

Ludzkość dopisała, pogoda raczej nas nie rozpieszczała, więcej wkrótce w pokochajfotografie.pl

Szkło rasowe, czyli 16-35/2.8 ZA SSM (sony – carl zeiss) po raz kolejny rozłożył mnie na łopatki, ojjj, trzeba będzie w końcu opublikować sensowny, subiektywny test obiektywu!
(223 sec.   f /11   ISO400   noise reduction:OFF)

Warsztaty fotograficzne w Nepalu

Posted By MA / marzec, 20, 2010 / 4 comments

Już od początku maja rusza pierwsza edycja FOTOEKSPEDYCJI – warsztatów fotograficznych, które poprowadzę tym razem w Nepalu. Przez kilka kolejnych trekkingów, na których zabierałem ludzi w góry, chcąc niechcąc, wprowadziłem elementy warsztatów foto. Teraz przyszedł czas na wyjazdy skrojone ewidentnie pod zdjęcia i zajęcia fotograficzne.  (więcej…)

Plener fotograficzny

Posted By MA / marzec, 4, 2010 / 1 comments

Wszystkich, którzy mają ochotę się spotkać, powypytywać, etc. zapraszamy na plener fotograficzny pokochajfotografie.pl w Karkonoszach. Termin: 26-28 marca, koszt minimalny, pogoda  w marcu zwykle niezła, szczegóły tutaj.

Na plener przyjadę bezpośrednio z Targów Foto Video w Łodzi, tam wcześniej, 25-go poprowadzę krótkie warsztaty. Zapraszam.

Zapraszam na warsztaty! – dziś „blurowanie” obiektywem…

Posted By MA / marzec, 12, 2009 / 20 comments

Czy jest już aż tak źle??? Czy wiedza fotograficzna to „obstukanie” kilku trików w fotoszopie? Nie wiem, ale coś warto z tym faktem zrobić, choć nie wiem, czy tendencja przenoszenia myślenia na „po” z „przed” zrobieniem zdjęcia jest do zahamowania.
Nie wiem czy się uda, ale ktoś kiedyś też dzielił się ze mną swoją wiedzą (akurat w fotografii w 99% jestem samoukiem, ale inne dziedziny wiedzy też mają tu jakieś znaczenie) – dlatego zdecydowałem  się na napisanie tego, co przeczytacie poniżej. W końcu też po to zakładałem swój blog!

(więcej…)

Appendix / ad. fotopolis

Posted By MA / grudzień, 18, 2008 / 7 comments

For ol upierds!

(więcej…)

Warsztaty fotograficzne w Zakopanem

Posted By MA / wrzesień, 14, 2008 / 11 comments

Kilka godzin temu zakończyliśmy kilkudniowe warsztaty fotograficzne zorganizowane przy okazji SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM. Zajęcia teoretyczne odbyły się w ośrodku szkoleniowo-edukacyjnym TPN. Jednak najważnejszą część zorganizowaliśmy na dwudniowych zajęciach plenerowych w Dolinie Pięciu Stawów, gdzie nocowaliśmy w leśniczówce – dzięki gościnności TPN. (więcej…)