Borówno 2011 – IRONMAN czyli super-triathlon

By MA / wrzesień, 6, 2011 / 5 comments

Ostatnia niedziela – 2001.09.04, Borówno koło Bydgoszczy.
IronMan, czyli długodystansowy triathlon. Zaczyna się skokiem do wody i dłuuuugim pływaniem…

Później przychodzi czas na rower.

W strefie zmian wyskakuje się z kasków, bloków i z butów, niektórzy zmieniają skarpetki, koszulkę. Jeśli jeszcze żyjesz – przychodzi czas na bieganie! Dariusz Sidor za chwilę wystrzeli jak z procy, póki co musi się nawodnić po 90 km pedałowania w okolicach 30km/h. Przed nim połowa maratonu.

Ale czasem duch bywa dużo silniejszy od ciała.

Dystanse: 3,8 km (2,4 mil) pływania, 180 km (112 mil) jazdy na rowerze – i w końcu 42,2 km (maraton, 26,2 mil) biegu. Wszystko w morderczym tempie. Rozgrywa się też zawody na dystansach 1/2. Co prawda dystans mniejszy, ale nie ma się co oszukiwać – tempo dyktowane przez czołówkę zdecydowanie większe!

Wszystkie fotografie wykonanie SONY A900 (wciąż czekam na coś nowego FullFrame…).
Obiektywy to głównie 16-35/2.8 SSM, 35/1.4 G, 85/1.4 Carl Zeiss, 70-200/2.8 G, czasem + konwerter x1.4 (SONY) – uff, chyba wszystkie użyte szkła. Z lampy prawie nie korzystałem. Wszystko spakowane do LowePro Dryzone 300 i pod ręką – Toploader. Obróbka: AdobeCamera RAW (Adobe Bridge). Jak się obrobię dorzucę filmik z genialnego TX10 !!!

Podziękowania zdecydowanie powinien otrzymać Dariusz Sidor (uczestnik, trener i założyciel grupy IRONMAN 2010 ) Prywatnie mój wieloletni przyjaciel i partner wspinaczkowy. Również Darek Wilk, który zaprosił mnie na ten wyjazd i wystąpił na kilku fotografiach – za pomoc organizacyjną). Michał Mazepa – początkujący asystent z doskoku ;) – ale całkiem sprawny! Dziękuję i do zobaczenia!

5 Responses to Borówno 2011 – IRONMAN czyli super-triathlon

 • Flawiusz

  Na czym (według Ciebie) polega geniusz TX10? Używasz go tylko jako kamery, czy pstrykasz też zdjęcia?

 • Marek Arcimowicz

  jedno i drugie. w jakimś sensie spełnia tę funkcję co Mju2 + mam możliwość filmowania + genialna funkcjonalność pod wodą!

 • Flawiusz

  O! To ciekawe. Czy mógłbym liczyć na jakieś kadry w pełnej rozdzielczości? Najlepiej takie, co by pokazywały możliwości matrycy, obiektywu i softu a nie ładne obrazki w idealnym świetle, jakie zwykle pokazuje się w „testach” fotograficznych. Z pewnością rozumiesz o co mi chodzi :). Jeśli jest to możliwe, to poproszę: flawiusz.lapcik@poczta.fm

 • Michal

  Świetne zdjęcia! Linkuję na love2tri :)

 • Marek Arcimowicz

  Dziękuję bardzo! Seria pierwsza, selekcjonowana na prędce.

Leave a Reply

Post Comment