Warsztaty fotograficzne w Zakopanem

By MA / wrzesień, 14, 2008 / 11 comments

Kilka godzin temu zakończyliśmy kilkudniowe warsztaty fotograficzne zorganizowane przy okazji SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM. Zajęcia teoretyczne odbyły się w ośrodku szkoleniowo-edukacyjnym TPN. Jednak najważnejszą część zorganizowaliśmy na dwudniowych zajęciach plenerowych w Dolinie Pięciu Stawów, gdzie nocowaliśmy w leśniczówce – dzięki gościnności TPN. Pogoda była bardzo różna, jeden ranek zafundował nam fantastyczne widoki tuż po świcie. Ze względu na zainteresowanie uczestników raczej zdecyduję się na kontynuację tego typu zajęć. Obserwowanie, kiedy odkrywa się przed uczestnikami podstwawowe tajniki cyfrowej ciemni, albo pokazuje zasadę działania systemu oświetleniowego lamp studyjnych w portrecie – jest dla mnie ogromną frajdą. Wiem, że teraz rzadko kiedy będą fotografować używając plików JPG – po tym, kiedy zobaczyli jak wielkie możliwości daje zaawansowana obróbka plików RAW.
Bardzo dziękuję MIchałowi Kowalskiemu oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji warsztatów.
O kolejnych terminach planowanych warsztatów będę sukcesywnie informował.

11 Responses to Warsztaty fotograficzne w Zakopanem

 • Spirit_of_Martin

  Czy będzie można znaleźć na Pana blogu jakieś informacje o zbliżających się tego typu warsztatach? Byłoby też fajnie podawać szczegóły łącznie z kosztem takich spotkań.

  Pozdrawiam serdecznie
  M.K.

 • Marek Arcimowicz

  Tak, planuję uruchomienie osobnej zakładki warsztatowej z różnymi ćwiczeniami oraz pełny serwis informujący z wyprzedzeniem o miejscu, terminie i innych szczegółach warsztatowych.

 • Michał Sośnicki

  Witam!
  Raz jeszcze serdecznie dziękuję za warsztaty!:) Marku oto link do opakowania na karty które nam polecałeś:):
  http://allegro.pl/item434772469_wodoodporny_case_na_karty_pamieci_pelican_0910.html
  Pozdrawiam serdecznie:)
  Michał

 • Jaro

  Super!

 • Ela Pauli

  witam po warsztatowo … male podsumowanie > zdjec duzo nie mam ale wiadomosciami Marku nas zasypales na maxa ciesze sie ze planujesz tu jakis c.d bo im wiecej sie działa tym wiecej pytan … wklejam link do panoramiki zeby zobrazowac i potwierdzic zmiennosci pogodowe naszego plenerowania, jakby byly jakies watpliwosci w lokalizacji w tej mgle to > Dolina 5 stawow :) http://img84.imageshack.us/my.php?image=mg4700ceb4.jpg

 • Ania

  Jak dobrze znaleźć takie miejsce jak twoja strona i takiego fotografa:)
  Niedawno zaczęłam odkrywać świat fotografii na kursie prowadzonym przez typów spod ciemnej gwiazdy i ich żałosny wręcz brak profesjonalizmu wzbudził we mnie przekonanie że warsztaty fotograficzne to się tylko dobrze reklamują.
  Tutaj widzę jednak inne podejście no i do tego połączenie moich dwóch pasji góry i foto:)
  Czekam na informacje odnośnie kolejnych warsztatów.

 • Marek Arcimowicz

  Możesz popytać uczestników ostatnich warsztatów jak było. Myślę, że przy zakładce WARSZTATY zrobimy coś w rodzaju forum uczestników. Od wiosny ruszają warsztaty w odległych lokalizacjach – np. w Nepalu, Indiach, Maroko.

 • R09

  Ja czekam na informacje odnośnie kolejnych warsztatów!

 • Marek Arcimowicz

  Na razie ze względu na ilość pracy z terminami ciężko – co nie znaczy, że neimożliwe.

 • Marek Arcimowicz

  Poza tym miałem już zaplanowane warsztaty w Indiach, na pograniczu pakistańskim, ale ze względu na obecną sytuację polityczną w rejonie na razie odpuszczamy. Szukam nowej lokalizacji.

 • Obozy młodzieżowe Wrocław

  Jakieś info o warsztatach?

Leave a Reply

Post Comment