To miałem na treku

By MA / Listopad, 10, 2008 / 16 comments

16 Responses to To miałem na treku

 • Marta

  .. ja prawie tyle samo:) >> body + 4 obiektywy, zwoje kabelkow i tylko troche mniej baterii…

 • sebonn

  witam.
  strona bardzo pomocna i ciekawa, zagladam kiedy tylko mogę.. dopiero co zaczynam swoją przygodę z fotografią i mam jeden dylemat co do wyboru aparatu. zastanawiam się miedzu Sony A350 a Canon 450D. Proszę o pomoc albo małą podpowiedz. Jednym słowem, którą polecasz? pozdrawiam :)

 • Flawiusz

  Prawdę mówiąc gdy o tym wcześniej pisałeś to wydawało się że jest tego kilka razy więcej :). Ale i tak jest co na grzbiecie nosić :)

 • Marek Arcimowicz

  Chcialbym zebys tak popedalowal z moja podstawowa torba… Publikowalem wykaz tego – co zabralem ze soba do Nepalu – a tam czekaly mnie 3 rozne sesje i mozliwosc zostawienia mniej niezbednych elementow w bezpiecznej bazie wypadowej w Kathmandu. Inne sprzety zabieram na trekking, inne na rafting, itd..

 • Mariusz

  Marek, a jaki to dokladnie statyw? Ciezki jest?
  Pozdrawiam
  Mariusz

 • Marek Arcimowicz

  SLIK SprintPro (3-segm).
  Z głowiczką ok. 700-800g :)

 • Sebastian Romankiewicz

  SLIK SPRINT PRO
  dł. transportowa – 480mm
  max dł. robocza – 1605mm
  waga – 890g
  max obc. – 2kg

  SLIK SPRINT MINI
  dł. transportowa – 360mm
  max dł. robocza – 1100mm
  waga – 740g
  max obc. – 2kg

  – głowica z tzw. stałą płytka!
  -obyda statywy utrzymują „Dsa-III” z 24-105 L f4 … z 70-200 f2.8 leci juz na pysk.

 • Marek Arcimowicz

  „-obydwa statywy utrzymują “Dsa-III” z 24-105 L f4 … z 70-200 f2.8 leci juz na pysk.”

  Nie do końca – jak sie zastosuje uchwyt statywowy, to jest calkiem ok. O sztywności nie ma co mówić, ale jest wystarczająco źeby zrobić w miarę ostre zdjęcia do 200 mm w przeciętnych za dnia czasach. Tak naprawdę nawet duże, naprawdę duże manfrotto wymięka ze skonwertowaną 300-ką i czasami na poziomie 1/20 – 1/4 sek. dlatego lada moment zmieniam podstawowy statyw do pleneru – zamiast wozić dwa (CarboOne i 475B) kupuje jeden, drewniany. Sprawdzałem na Photokinie i powinno być o niebo lepiej.

 • Sebastian Romankiewicz

  Drewno jest bardzo dobre ze wzgledu na włsciwosci, wręcz idealne na budowe „idealnego statywu”. Trzeba miec tylko duży samochód żeby je (go) wozic :)
  Na testach promocyjnych Nikona w Glasgow postawiłem na swoim Carbo no One 441 + ARCA-SWISS Z1, D3 + Nikkor 400mm f/2.8G VR + telek. Nikkor 1.4x + łapka na korpus obiektywu dla „wytłumienia fali meksykańskiej” i było naprawde swietnie. Co prawda nie schodziłem z czasami do 1/4 ale testując „VR” przy 1/30 było ciągle ostro…
  „Wielko formatowi” używaja tylko drewna jako podpory, dlatego jak teraz zabieram tylko głowice i jeden kolec w Himalaje a trzpień zrobie na miejscu z bambusu :)

 • Marek Arcimowicz

  Hehhehe, chcę to zobaczyć na własne oczy i sfotografować :) Uważaj na zmarzline i skalne podłoże – już to kiedyż przerabiałęm – nie tylko z bambusem, ale i z czekanem. Miałem głowicę przykręcaną do długiego czekana i czasem po prostu nie było jak tego wynalazku użyć. Poszperałem i znalazłem SLIKA. Przeprosiłem się ze statywami, tam gdzie nie można inaczej zabieram ten właśnie, bo jest lekki.

 • TymnAbany

  Hello, I can’t understand how to add your blog ( blog.arcimowicz.bojko.net.pl ) in my rss reader

 • Plersononopsy

  blog.arcimowicz.bojko.net.pl – now in my rss reader)))
  ————————
  sponsored link: http://reilly6qn.far-cry-far-cry-2.ru

 • Paweł Rybak

  Mam ten statyw tylko z inną głowicą. Jest ok pod warunkiem, że nie wysuwa się najcieńszych nóżek. Wtedy obciążony nawet lekkim aparatem pod wpływem delikatnego wiatru trzęsie się jak galareta.

 • weppreolema

  Hello, I can’t understand how to add your blog ( blog.arcimowicz.bojko.net.pl ) in my rss reader
  ————————
  my blog: http://cigace.ru/

 • Zeryoperrix

  Hello, I can’t understand how to add your blog in my rss reader
  ————————
  internet signature: http://werato.ru/

 • Maciek

  cześć Marek,

  czy podczas trekkingu korzystasz z jakiś ładowarek solarnych? jeśli nie to powiedz jak jest z ładowaniem energii w nepalu

  pozdrawiam
  Maciek

Leave a Reply

Post Comment