Wystawa (y) w Zakopcu

By MA / wrzesień, 8, 2008 / 0 comments

Wczoraj miał miejsce wernisaż wystawy „Archiwum X”. Tuż po ogłoszeniu wyników, rozdaniu nagród i otwarciu wystawy Konkursu Fotografii Górskiej „Przestrzeń Życia”, w którym przewodniczyłem jury – otworzyliśmy – obok – moją wystawę. Do końca września będzie oglądać kilkadziesiąt fotografii w dużych formatach. Codziennie w godzinach 8-15 w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Tatrzańskiego Parku Narodowego, ul. Chałubińskiego 42a, Zakopane.  Poprzednio wystawa była pokazywana w Warszawie  – Galeria Art New Media (marzec’2005)
(dodatkowo możesz przeczytać relację z „Galerii Bezdomnej”).
Później była prezentowana – z pewnymi modyfikacjami, odświeżona – w Lądku Zdroju – przy okazji Przeglądu Filmów Górskich (wrzesień’2007). ( Tutaj link do opisu w serwisie Fotopolis. )
Ostatnio w Łodzi na targach Film-Video-Foto (marzec’2008).

„Prace prezentowane na wystawie są zapisem wrażeń i doświadczeń, jakie artysta zebrał podczas 10 lat podróżowania po mało znanych, egzotycznych miejscach. Szlaki jego wędrówek wiodły od Spitsbergenu, przez pustynię Gobi, Tybet i Himalaje po Morze Czerwone. Nic dziwnego, że taka różnorodność odwiedzanych przez niego zakątków świata, zaowocowała równie różnorodnym zbiorem prac – od zapierającej dech w piersiach fotografii górskiej, niejednokrotnie powstającej w ekstremalnych warunkach, po wzruszające portrety dzieci i ludzi w codziennych, zwyczajnych sytuacjach. Przez wzgląd na uznanie dla dokonań Marka Arcimowicza, wystawa włączona została do Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej pod patronatem ZPAP.” fotopolis.pl

Leave a Reply

Post Comment