Nowy ogryzek?

By MA / grudzień, 14, 2008 / 4 comments

 Znalazłem w sieci parę dni temu. Ciekawe rozwiązanie, podobno planowany jest mac-notebook z małym ekranem, tu jest jasne, że z dotykowym – tabletem. Piórko wygląda niemal identycznie z wacomowskim (współpraca?). Od dawna wielu z nas oczekuje małego, lekkiego komputerka na wyjazdy – tam, gdzie liczy się waga i wielkość. Małego, ale wydajnego, a przede wszystkim z FireWire (400/800) na pokładzie. Oczywiście dodatkowo eSata byłoby mile widziane. Zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie wpadli na fakt, że bardzo potrzebujemy – a nie mamy – komputera o charakterystyce „rugged” ja w dyskach LaCie. Mały i lekki,a wydajny, odporny na uszkodzenia (ale bez przesady).
Taki trochę ogumowany MacBook Pro 10-12″… Niestety nowy produkt (??? )Apple na zbliżony do opisanego, oczekiwanego laptopa na codzień i wyprawę nie wygląda. A szkoda.

4 Responses to Nowy ogryzek?

 • Flawiusz

  Pomysł nie nowy i realizowany przez nie jedną firmę. Właściwie to po dotykowych ekranach w aparatach, telefonach i innych ustrojstwach naturalne wydaje się by ta technologia zagościła na dobre w przenośnych komputerach. Fajna sprawa, używanie piórka zamiast myszy jest bardziej naturalne i ergonomiczne. Rysowanie po ekranie to jeszcze lepszy pomysł. Ciekaw jestem ceny tych wynalazków (na starcie). Fajnie było by mieć wydajny przenośny komputer/tablet. Coś takiego + przenośny internet pozwoliło by mi pracować praktycznie w dowolnym miejscu…

 • Marek Arcimowicz

  Tak, wiem. Uzywalem juz komputera z dotykowym ekranem „odwracanym na prawa strone”. Jednak polaczenie – ze stosunkowo nowa technologia zastosowana w tabletach/ekranach WACOM od razu w komputerze byloby fajne. Ciekaw jestem jak bedzie wtedy rozwiazana sprawa klawiatury, jakie bedzie piorko (WACOM?). No coz, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.

 • Flawiusz

  Myślę że klawiatura będzie po prostu wysuwana spod ekranu. Będzie też pewnie opcja klawiatury wirtualnej na ekranie. Myślę też że nie będzie mnie stać na takie ustrojstwo jeszcze przez długi czas, tak jak nie było mnie stać na tablet 8 lat temu… obrazki na kompie malowałem myszą. Z drugiej strony zawsze jest opcja sięgnięcia po unijne środki na działalność gospodarczą :). A w ogóle to przydał by się choćby zwykły laptop z przyzwoitym ekranem.

 • Marek Arcimowicz

  Minie troche czasu i stanieje. Spokojnie :) I moze sie przekonasz… Oj, nic nie mowilem!
  :)

Leave a Reply

Post Comment